屋苑資料 / Estate

錦駿苑

Kam Chun Court
新界東
馬鞍山
大水坑
5座數 Blocks
2079單位 Units
期數 Phases
小 89 · 中 沙田區校網 School Net
馬鞍山路150號地址 Address
01

平面圖

5 座 · 20 張圖

官方平面圖,按座 · 樓層逐級檢視;點圖可放大睇間隔。

駿馳閣2 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 錦駿苑 駿馳閣 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
駿騰閣2 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 錦駿苑 駿騰閣 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
駿驃閣2 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 錦駿苑 駿驃閣 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
駿駒閣2 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 錦駿苑 駿駒閣 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
駿驥閣2 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 錦駿苑 駿驥閣 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
未分座/全屋苑通用4 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 錦駿苑 未分座/全屋苑通用 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
完整官方樓書 PDF · 連訂造傢俬參考下載 ↓錦駿苑 高清平面圖 PDF · 連訂造傢俬參考查看 →
訂造傢俬搵「好傢俬」、為你屋企添意思就 錦駿苑 單位間隔 · hohome 一條龍訂造傢俬/全屋裝修 · 免費度尺 設計 3D

成交紀錄

近 12 宗
平均實用呎價$9,783/呎
租金回報
樣本12
實用呎價區間$8.9k–11k
日期單位成交價 · 呎價
26-05-15C座(駿驃閣) 中層實用 311 呎$315萬@$10,129 +4%
26-05-08A座(駿馳閣) 中層實用 488 呎$536萬@$10,984 +12%
26-04-30C座(駿驃閣) 20樓實用 311 呎$315萬@$10,129 +4%
26-03-30A座(駿馳閣) 9樓實用 384 呎$375萬@$9,766 0%
26-03-23A座(駿馳閣) 7樓實用 381 呎$367萬@$9,633 -2%
26-03-10E座(駿驥閣) 4樓實用 447 呎$435萬@$9,732 -1%
26-03-10E座(駿驥閣) 7樓實用 447 呎$438萬@$9,799 0%
26-03-04D座(駿駒閣) 23樓實用 447 呎$448萬@$10,022 +2%
26-03-03A座(駿馳閣) 3樓實用 427 呎$379萬@$8,871 -9%
26-02-24A座(駿馳閣) 33樓實用 490 呎$475萬@$9,694 -1%
26-02-10A座(駿馳閣) 37樓實用 427 呎$413萬@$9,672 -1%
26-02-04D座(駿駒閣) 12樓實用 447 呎$450萬@$10,067 +3%
僅列近期代表成交,呎價對比為相對全屋苑近期平均,數據持續更新。
11

樓宇 · 期數

5 項
樓宇 · 座名
駿馳閣(A座)非標準設計大廈 / (L型) · 2023年 落成 · 42 層 · 400 伙
駿騰閣(B座)非標準設計大廈 / (L型) · 2023年 落成 · 39 層 · 370 伙
駿驃閣(C座)非標準設計大廈 / (L型) · 2023年 落成 · 42 層 · 429 伙
駿駒閣(D座)非標準設計大廈 / (L型) · 2023年 落成 · 42 層 · 440 伙
駿驥閣(E座)非標準設計大廈 / (L型) · 2023年 落成 · 42 層 · 440 伙
座名 / 期名以官方公開資料為準,僅供參考。資料來源:維基百科(2026-05-14)
05

屋苑知識

錦駿苑位於馬鞍山馬鞍山路150號。錦駿苑共有5座,提供2079個單位。錦駿苑的實用面積由311呎至494呎。小學校網為89。中學校網為沙田區。

延伸資料位置地圖
馬鞍山路150號 · 查看大地圖 ↗交通
港鐵大水坑站 步行約 6 分鐘
校網
小學校網第 89 校網 · 沙田
校網小學(11 所)
馬鞍山聖若瑟小學資助 · 男女
香港道教聯合會純陽小學資助 · 男女
吳氏宗親總會泰伯紀念學校資助 · 男女
基督教香港信義會馬鞍山信義學校資助 · 男女
載入更多 5 所小學(剩 0)
保良局雨川小學資助 · 男女
馬鞍山循道衛理小學資助 · 男女
聖公會馬鞍山主風小學資助 · 男女
香港九龍塘基督教中華宣道會台山陳元喜小學資助 · 男女

小學排名為第三方軟性估算 · 並非官方 · 香港小學無公開考試亦無官方組別 · Kidemy/Happy Seeds 按升中表現估算,school852 為網站瀏覽量人氣代理(信心較低,與方法學榜可大幅分歧)· 多源並列各註年份,僅供參考

中學派位
地區沙田區 · 37 所中學
校網中學(37 所)
佛教黃允畋中學資助 · 男女
香港九龍塘基督教中華宣道會鄭榮之中學資助 · 男女
載入更多 10 所中學(剩 22)
聖母無玷聖心書院資助 · 男女
載入更多 10 所中學(剩 12)
台山商會中學資助 · 男女
載入更多 10 所中學(剩 2)
博愛醫院陳楷紀念中學資助 · 男女
香港中國婦女會馮堯敬紀念中學資助 · 男女
香港中文大學校友會聯會陳震夏中學資助 · 男女
明愛馬鞍山中學資助 · 男女
仁濟醫院董之英紀念中學資助 · 男女
BigExam 第414–420(2025)中學排名 schoolbanding.com 第415(2026)
載入更多 2 所中學(剩 0)

政府統計處 2021

以 沙田區 區議會分區計 · 政府統計處 2021 人口普查(區域層面數據,非單一屋苑)。 資料來源 ↗

區內人口692,806
住戶數目246,425
年齡中位數46.2 歲
平均住戶人數2.8 人
自置居所比例54.8%
住戶月入中位數$28,870
學位程度比例25.2%
勞動人口參與率59.2%
年齡分佈
15歲以下 78,88615至24歲 53,69625至44歲 201,13545至64歲 220,60465歲及以上 138,485