屋苑資料 / Estate

滙都

High Park
新界西
屯門
洪水橋北新發展
5座數 Blocks
1025單位 Units
2期數 Phases
小 72 · 中 元朗區校網 School Net
洪安里1號地址 Address
01

平面圖

2 座 · 21 張圖

官方平面圖,按座 · 樓層逐級檢視;點圖可放大睇間隔。

5座6 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 滙都 5座 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
6座10 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 滙都 6座 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
未分座/全屋苑通用3 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 滙都 未分座/全屋苑通用 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
完整官方樓書 PDF · 連訂造傢俬參考下載 ↓滙都 高清平面圖 PDF · 連訂造傢俬參考查看 →
訂造傢俬搵「好傢俬」、為你屋企添意思就 滙都 單位間隔 · hohome 一條龍訂造傢俬/全屋裝修 · 免費度尺 設計 3D
02

市場放盤概覽

各平台放盤覆蓋放盤詳情
放售日單位 · 平台叫價 · 呎價
26-05-08滙都II 5座 高層 B02實用 338 呎 · 美聯物業$405萬@$11,982 查看 →26-04-29滙都I 2座 中層 A02實用 446 呎 · 美聯物業$400萬@$8,969 查看 →26-05-15滙都I 1座 低層 B05實用 410 呎 · 美聯物業$440萬@$10,732 查看 →26-03-27滙都II 5座 高層 A02實用 318 呎 · 美聯物業$300萬@$9,434 查看 →26-04-15滙都I 2座 高層 A07實用 423 呎 · 美聯物業$458萬@$10,827 查看 →26-05-17滙都I 2座 低層 B02實用 406 呎 · 美聯物業$550萬@$13,547 查看 →
載入更多 8 個賣盤(剩 24)
26-05-06滙都I 1座 高層 B08實用 329 呎 · 美聯物業$450萬@$13,678 查看 →26-05-17滙都I 2座 低層 A07實用 423 呎 · 美聯物業$518萬@$12,246 查看 →26-05-06滙都II 6座 高層 A08實用 449 呎 · 美聯物業$510萬@$11,359 查看 →26-04-21滙都I 3座 低層 A07實用 431 呎 · 美聯物業$535萬@$12,413 查看 →26-05-03滙都II 5座 低層 B07實用 445 呎 · 美聯物業$520萬@$11,685 查看 →26-05-17滙都I 3座 高層 B01實用 429 呎 · 美聯物業$450萬@$10,490 查看 →26-03-10滙都I 1座 高層 A01實用 399 呎 · 美聯物業$550萬@$13,784 查看 →26-05-16滙都I 2座 低層 A05實用 440 呎 · 美聯物業$518萬@$11,773 查看 →
載入更多 8 個賣盤(剩 16)
26-05-17滙都II 6座 高層 A02實用 320 呎 · 美聯物業$450萬@$14,063 查看 →26-05-11滙都I 3座 低層 B01實用 385 呎 · 美聯物業$500萬@$12,987 查看 →26-05-06滙都I 1座 低層 A05實用 522 呎 · 美聯物業$527萬@$10,096 查看 →26-05-06滙都I 1座 中層 A05實用 522 呎 · 美聯物業$527萬@$10,096 查看 →26-04-26滙都I 3座 低層 A07實用 431 呎 · 美聯物業$428萬@$9,930 查看 →26-04-26滙都II 5座 中層 A08實用 420 呎 · 美聯物業$416萬@$9,905 查看 →26-03-15滙都I 2座 高層 B02實用 445 呎 · 美聯物業$420萬@$9,438 查看 →26-03-15滙都I 2座 低層 B02實用 445 呎 · 美聯物業$440萬@$9,888 查看 →
載入更多 8 個賣盤(剩 8)
26-03-15滙都I 3座 高層 B01實用 429 呎 · 美聯物業$408萬@$9,510 查看 →26-03-03滙都I 3座 低層 A12實用 450 呎 · 美聯物業$396萬@$8,800 查看 →26-03-03滙都II 5座 高層 B02實用 338 呎 · 美聯物業$325萬@$9,615 查看 →26-05-11滙都I 3座 中層 A12實用 450 呎 · 美聯物業$396萬@$8,800 查看 →26-05-08滙都I 3座 高層 A12實用 450 呎 · 美聯物業$396萬@$8,800 查看 →26-04-26滙都II 6座 中層 A02實用 320 呎 · 美聯物業$351萬@$10,969 查看 →26-05-07滙都I 2座 低層 A05實用 440 呎 · 美聯物業$415萬@$9,432 查看 →26-02-27滙都II 6座 低層 B02實用 336 呎 · 美聯物業$296萬@$8,810 查看 →
載入更多 8 個賣盤(剩 0)
放售日單位 · 平台租金 · 呎租
26-03-08滙都II 5座 高層 A02實用 318 呎 · 美聯物業$12,000/月@$38 查看 →26-05-03滙都II 6座 高層 B02實用 336 呎 · 美聯物業$12,000/月@$36 查看 →26-04-26滙都I 2座 低層 B07實用 400 呎 · 美聯物業$14,500/月@$36 查看 →26-05-03滙都I 3座 低層 A12實用 450 呎 · 美聯物業$14,000/月@$31 查看 →26-05-03滙都I 3座 低層 A05實用 339 呎 · 美聯物業$13,500/月@$40 查看 →26-05-03滙都I 2座 高層 B08實用 436 呎 · 美聯物業$15,800/月@$36 查看 →
載入更多 8 個租盤(剩 15)
26-04-26滙都I 2座 中層 A07實用 423 呎 · 美聯物業$13,800/月@$33 查看 →26-05-17滙都II 5座 低層 A10實用 338 呎 · 美聯物業$10,400/月@$31 查看 →26-03-14滙都I 1座 高層 B03實用 452 呎 · 美聯物業$16,000/月@$35 查看 →26-05-16滙都I 1座 低層 A05實用 522 呎 · 美聯物業$17,000/月@$33 查看 →26-03-10滙都II 6座 高層 B03實用 441 呎 · 美聯物業$14,800/月@$34 查看 →26-04-06滙都I 3座 高層 B07實用 498 呎 · 美聯物業$16,500/月@$33 查看 →26-03-15滙都II 6座 低層 A07實用 433 呎 · 美聯物業$13,800/月@$32 查看 →26-04-19滙都I 1座 低層 B01實用 435 呎 · 美聯物業$14,800/月@$34 查看 →
載入更多 8 個租盤(剩 7)
03

成交紀錄

近 14 宗
平均實用呎價$13,100/呎
16.2%
租金回報
樣本0
實用呎價區間
日期單位成交價 · 呎價
26-05-152座 中層實用 429 呎$1萬@$33
26-05-083座 5樓非住宅單位$528萬
26-05-026座 低層實用 302 呎$1萬@$41
26-05-016座 低層實用 424 呎$1萬@$33
26-04-271座 中層實用 450 呎$1萬@$32
26-04-216座 12樓非住宅單位$437萬
26-04-176座 低層實用 424 呎$1萬@$30
26-04-171座 5樓非住宅單位$535萬
26-04-163座 高層實用 503 呎$2萬@$34
26-04-161座 中層實用 339 呎$1萬@$38
26-04-166座 中層實用 443 呎$2萬@$35
26-04-135座 8樓非住宅單位$505萬
26-04-091座 12樓非住宅單位$450萬
26-04-015座 中層實用 445 呎$1萬@$32
僅列近期代表成交,呎價對比為相對全屋苑近期平均,數據持續更新。
05

屋苑知識

滙都位於洪水橋北新發展洪安里1號。入伙日期由11/2024開始。滙都共有2期, 5座,提供1025個單位。滙都的實用面積為284呎至535呎。小學校網為72。中學校網為元朗區。

發展商泛海集團
入伙年份2024
管理公司豐寧物業管理有限公司
位置地圖
洪安里1號 · 查看大地圖 ↗交通
最近港鐵天水圍站(直線約 2.2 公里)

最近港鐵為位置估算 · 實際路程或有不同