屋苑資料 / Estate

傲玟

Grand Homm
九龍
何文田 | 京士柏
何文田
6座數 Blocks
401單位 Units
期數 Phases
小 34 · 中 九龍城區校網 School Net
常盛街17號地址 Address
01

平面圖

6 座 · 86 張圖

官方平面圖,按座 · 樓層逐級檢視;點圖可放大睇間隔。

1座17 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 傲玟 1座 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
2座16 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 傲玟 2座 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
3座13 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 傲玟 3座 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
5座11 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 傲玟 5座 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
6座12 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 傲玟 6座 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
7座11 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 傲玟 7座 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
未分座/全屋苑通用6 張展開 ▾

揀樓層睇對應平面圖;每張平面圖代表該座所列樓層共用嘅單位間隔。

想睇下 傲玟 未分座/全屋苑通用 間到啲咩 → 免費度尺設計報價 WhatsApp 6365 8773
完整官方樓書 PDF · 連訂造傢俬參考下載 ↓傲玟 高清平面圖 PDF · 連訂造傢俬參考查看 →
訂造傢俬搵「好傢俬」、為你屋企添意思就 傲玟 單位間隔 · hohome 一條龍訂造傢俬/全屋裝修 · 免費度尺 設計 3D

成交紀錄

近 14 宗
平均實用呎價$22,069/呎
租金回報
樣本10
實用呎價區間$18k–25.4k
日期單位成交價 · 呎價
26-05-123座 26樓實用 845 呎$1,861萬@$22,025 0%
26-05-112座 5樓實用 1,180 呎$2,130萬@$18,049 -18%
26-05-111座 3樓實用 1,368 呎$3,133萬@$22,901 +4%
26-05-116座 12樓實用 1,264 呎$2,815萬@$22,272 +1%
26-05-087座 5樓實用 1,321 呎$2,921萬@$22,113 0%
26-05-077座 12樓實用 1,321 呎$3,110萬@$23,544 +7%
26-05-051座 3樓實用 1,186 呎$2,540萬@$21,413 -3%
26-05-043座 2樓實用 829 呎$1,726萬@$20,818 -6%
26-05-042座 22樓實用 1,180 呎$2,995萬@$25,380 +15%
26-05-043座 22樓實用 844 呎$1,803萬@$21,361 -3%
26-05-016座 低層實用 1,264 呎$7萬@$55
26-04-083座 低層實用 1,153 呎$6萬@$54
26-03-253座 低層實用 1,153 呎$6萬@$52
26-03-243座 低層實用 1,153 呎$6萬@$55
僅列近期代表成交,呎價對比為相對全屋苑近期平均,數據持續更新。
05

屋苑知識

傲玟位於何文田常盛街17號。傲玟共有6座,提供401個單位。傲玟的實用面積由823呎至6,660呎。小學校網為34。中學校網為九龍城區。

發展商高銀金融
入伙年份2020
位置地圖
常盛街17號 · 查看大地圖 ↗交通
港鐵土瓜灣站 步行約 13 分鐘
校網
小學校網第 34 校網 · 何文田/紅磡/九龍城
校網小學(18 所)
保良局何壽南小學資助 · 男女
中華基督教會灣仔堂基道小學(九龍城)資助 · 男女
載入更多 10 所小學(剩 2)
聖公會聖匠小學資助 · 男女
載入更多 2 所小學(剩 0)
農圃道官立小學官立 · 男女
陳瑞祺(喇沙)小學資助 · 男女

小學排名為第三方軟性估算 · 並非官方 · 香港小學無公開考試亦無官方組別 · Kidemy/Happy Seeds 按升中表現估算,school852 為網站瀏覽量人氣代理(信心較低,與方法學榜可大幅分歧)· 多源並列各註年份,僅供參考

中學派位
地區九龍城區 · 31 所中學
校網中學(31 所)
瑪利諾修院學校(中學部)資助 · 女校
載入更多 10 所中學(剩 16)
基督教女青年會丘佐榮中學資助 · 男女
載入更多 10 所中學(剩 6)
文理書院(九龍)資助 · 男女
聖公會聖三一堂中學資助 · 男女
載入更多 6 所中學(剩 0)

政府統計處 2021

以 九龍城區 區議會分區計 · 政府統計處 2021 人口普查(區域層面數據,非單一屋苑)。 資料來源 ↗

區內人口410,634
住戶數目147,023
年齡中位數45.4 歲
平均住戶人數2.7 人
自置居所比例47.4%
住戶月入中位數$30,010
學位程度比例30.1%
勞動人口參與率60.4%
年齡分佈

本區人口以 45至64歲 為主要組別(佔 30.6%),年齡中位數 45.4 歲。

15歲以下 12.3%(50,327 人)15至24歲 7.6%(31,113 人)25至44歲 29.5%(121,174 人)45至64歲 30.6%(125,562 人)65歲及以上 20.1%(82,458 人)

hohome 好傢俬 · 屋苑資料

傢俬陳列室

非常抱歉! 2022年11月7日沙田石門門市內部裝修,休業一天,如有查詢歡迎whatsapp 我們 

聯絡我們

友情連結: 集運物流

chevron-down